Hastalık, yaralanma ve sakatlık gibi durumlarda vücudunuzu iyileştirmek ve güçlendirmek için buradayız.

 Size özel kişiselleştirilmiş müdahale planlarıyla bütünsel bir terapi süreci sunuyoruz.

"Çapraz bağ cerrahisi geçirdikten sonra Senem hocayla beraber burada fizyoterapi çalışmalarına başladık ve bugün doktorumla beraber konuştuktan sonra çok iyi ilerlediğim konusunda bir geri bildirim aldım. Hepinize tavsiye ediyorum, teşekkürler."
-Baran A.
Fizyoterapi nedir?

Fizyoterapi, sağlıklı yaşam için tüm vücut yaklaşımını benimseyen ve hem fiziksel hem de fizyolojik faktörleri göz önünde bulunduran bir sağlık mesleğidir. 

Terapistler, hastalık, yaralanma ve sakatlığın üstesinden gelmenize veya bunları yönetmenize yardımcı olur. 

İnsanlar fizyoterapiyi düşündüklerinde birinin kırık bir bacağından veya ciddi bir yaralanmadan kurtulduğunu hayal edebilirler, ancak bir fizyoterapist sadece yaralanmaların iyileşmesinden çok daha fazlasına yardımcı olabilir.

Fizyoterapi bana nasıl yardımcı olabilir?

Bir fizyoterapistle çalışmak, hareketlerinizi yeniden kazanmanıza, ağrıyı azaltmanıza ve bu yoldaki sorunları önlemek için vücudunuzu iyileştirmenize,güçlendirmenize yardımcı olacak egzersizler ve vücut mekaniği öğrenmenize yardımcı olabilir.

Fizyoterapistler uzmanlaşmış bilgiye sahiptir ve iyileşmeye bütünsel bir yaklaşım getirerek müdahale eder.

Bir fizyoterapist nasıl çalışır?

Fizyoterapist, manuel terapi, yaralanmaya özel egzersiz programları, içerebilen kişiselleştirilmiş bir müdahale planı geliştirecektir. Ayrıca evde pratik yapmak için özel egzersizler ve esneme hareketleri öğreneceksiniz. Evde egzersizlerinizi sürdürmek, terapi sürecinin önemli bir parçasıdır.

Sonuçları ne zaman görmeyi bekleyebilirim?

Sonuçlar, durumunuzun türüne ve derecesine göre değişir. Birçok danışan, ilk seanslarında erken bir gelişme fark eder ve ev egzersizlerini düzenli seanslarla birleştirdiklerinde önemli sonuçlar görürler.

İlk seansa ne getirmem gerekiyor?

İlk seansınızda fizyoterapist, durumunuzla ilgili herhangi bir tıbbi geçmişi tartışacaktır, bu nedenle lütfen herhangi bir sağlık sorununuzun ve geçmiş tedavilerinizin raporlarını getirin.Ayrıca rahatsızlık hissettiğiniz bölge hakkında bir değerlendirme yapılacaktır. Lütfen bölgenin değerlendirilmesine izin verecek rahat, bol giysiler giyin.

Fizyoterapinin Hedefleri Nedir?

Hangi Problemlerde Fizyoterapi Almalıyım?

Fizyoterapide Kullandığımız Yöntemler

Omzumda çok fazla ağrıya, kolumda ve parmaklarımda uyuşmaya neden olan boynumdaki sıkışmış disk için fizyoterapi seanslarına katıldım. Uyuyamadım, huysuz ve sürekli ağrılarım vardı ve iyi geleceği konusunda oldukça endişeliydim. Hızlı bir şekilde terapi sürecine katıldım ve çalışmaktan büyük keyif aldım, beni dinlediler, tüm sorularımı sabırla yanıtladılar ve ağrısız yaşama yolculuğumda bana yardımcı oldukları için içimi rahatlattılar! kesinlikle tavsiye ederim. Bana normal hayatıma geri dönmeme yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim!
- Korhan B.