Size özel oluşturulmuş klinik pilates programıyla daha sağlıklı bir yaşama adım atın!

Uzman fizyoterapistlerimiz ile hedeflerinize özel olarak oluşturulmuş programlarla yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı oluyoruz.

Ben 29 yaşında bir itfaiyeciyim. Uzun yıllardır belimle ilgili sorunlarım var. İlk başta fizyoterapist ile bireysel olarak görüştüm ve benim için bireysel bir egzersiz programı oluşturduk ve daha sonra kendi başıma uygulamaya başladım. O zamandan beri, belimi daha iyi bir şekle soktuğum için düzenli olarak merkezde seanslara katılıyorum ve oldukça memnunum.
- Kemal C.

Klinik Pilates Kimler İçin?

Klinik pilates sizin için doğru seçim olabilir.

Son derece hijyenik ve profesyonel bir çalışma ortamları var. Ayrıca korkularımı yenmemde yardımcı oldukları için güleryüzlü ekibine bir kez daha teşekkür ederim.
- Pınar S.H.
KLİNİK PİLATES NEDİR? NORMAL PİLATESTEN FARKI NEDİR?

Klinik Pilates, yaralanma veya ameliyat sonrası rehabilitasyon için kullanılan bir egzersiz yöntemidir. 

Tüm katılımcıların aynı genel programı uygulayacağı normal bir Pilates sınıfından farklı olarak klinik Pilates, tedavinize ve hedeflerinize daha kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sağlamayı amaçlar. 

Başlamadan önce, fizyoterapistlerimiz tarafından ayrıntılı bir değerlendirmeye alınacaksınız. Bu değerlendirmeye dayanarak, seviyenize ve yeteneğinize uygun kişiselleştirilmiş bir program geliştireceğiz. 

Hangisi Benim İçin En İyisi?

Belirli bir rahatsızlığınız veya sorununuz yoksa, ancak daha güçlü olmaya ve vücudunuzu daha fazla kontrol altına almayı istiyorsanız, Pilates hem genel gücünüzü hem de dengenizi geliştirmenin harika bir yoludur.

Yıllardır bel ağrısı mı çekiyorsunuz?

Birkaç yıldır tedavi edemediğiniz sürekli bir bel rahatsızlığı çekiyorsanız, muhtemelen Klinik Pilates sizin için en iyi yoldur. Size sunulan klinik değerlendirme, probleminizin temel nedenini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Belirli bir rahatsızlığınız veya sorununuz yoksa, ancak daha güçlü olmaya ve vücudunuzu daha fazla kontrol altına almayı istiyorsanız, Pilates hem genel gücünüzü hem de dengenizi geliştirmenin harika bir yoludur.

Boyun ve sırt ağrınız mı var?

Boyun ağrısı veya sırt ağrısı çekiyorsanız, klinik pilates; hem boynunuzun etrafındaki kasları hem de bel, karın kasları ve kalça kaslarınızı çalıştırır ve güçlendirir. 

Güçlendirme, omurgayı desteklemede ve sırt ağrısını azaltmada önemli bir yeri vardır. 

Klinik Pilates ayrıca, bu alanlarda esnekliğinizi ve hareketinizi geliştirmek için omurga hareketliliği ve kas uzunluğundaki eksiklikleri gidermeyi de amaçlayacaktır. 

Ayrıca  eklemlerin ve aşırı aktif kasların baskısını azalmasına yardımcı olur ve keyif aldığınız şeylere devam etmenizi sağlar.

Klink Pilates Hamilelikte Güvenli mi?

Evet, Klinik Pilates hamileyken egzersiz yapmanın güvenli ve etkili bir yoludur . Klinik Pilates, size veya bebeğinize zarar verebilecek egzersizlerden kaçınarak hamileliğiniz boyunca güvenli  egzersiz yapmaya devam etmenizi sağlar.

Klinik Pilates Pelvik Tabanınızı Güçlendirir mi?

Evet, Klinik Pilates birkaç hafta boyunca hedefe yönelik egzersizlerle pelvik tabanınızı güçlendirebilir. Bu özellikle hamilelik sırasında ve sonrasında pelvisteki gücü korumak ve yaralanmayı önlemeye yardımcı olmak için önemlidir. Pelvik tabanın zayıflamasına bağlı inkontinansı olan diğerleri de pelvik taban güçlendirme programından yararlanabilir.

Klinik Pilates Duruşu, Esnekliği/ Hareketliliği İyileştirebilir mi?

Duruş, kas kuvveti, uzunluğu, hareketliliği ve ayrıca omurgadaki yapısal değişikliklerden etkilenebilir. 

Masa başında çalışmak gibi uzun süre bir pozisyonda olmaktan kaynaklanan postüral aşırı yüklenme, çoğu zaman duruşun kendisinden ziyade kişinin semptomlarının nedenidir. 

Klinik Pilates, vücudunuzu daha esnek, daha güçlü ve hareketli hale getirmek için size yardımcı olacaktır. 

Ne kadar devam etmem gerekiyor?

Peki Reformer Pilates Kimler İçin?

Zayıflamak İçin Reformer Pilates Yapılır Mı?

Reformer pilatesin faydaları nelerdir?

Reformer Pilates Sonuçlarını Görmek Ne Kadar Sürer?
  • Diğer egzersiz yöntemlerinde olduğu gibi sonuçları görmenin ne kadar süreceği ,  egzersizi ne sıklıkta yaptığınız, düzgün bir şekilde uygulayıp uygulamadığınız , genetik ve beslenme gibi birçok farklı faktöre bağlı olacaktır .

Neden TheraPath?

Amacımız sizi her zaman ilk sıraya koymak, geldiğiniz andan ayrıldığınız ana kadar uzman ekibimizle en iyi, en güvenilir ve şefkatli hizmeti sunmaktır.

Uzmanlarımız, anlamlı sonuçlar elde etmek için çocuklar ve aileleriyle birlikte çalışma konusunda tutkuludur.

Bu yüzden merkezimize geldiğinizde seçkin sağlık profesyonellerimiz tarafından memnuniyetle karşılanacaksınız. Size gösterilen saygı ve ilgiyi sonuna kadar hissedecek, rahatlık ve güven içerisinde en iyi potansiyelinizi yaşamak için gerekli olan desteği uzman ekibimizden alacaksınız.