Manuel terapi ile ağrılardan uzak yeni bir hayata ilk adımınızı atın!

Doğru tekniklerle ağrıları, stresi ve gerginliği azaltıp ; eklem hareketliliğini ve kan akışını artırarak yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı oluyoruz.

Öncelikle tavsiye üzerine gelmiş olduğumuz merkezinizden çok memnun kaldık. Eşim için uygulanan manuel terapi, medikal masaj ve klinik pilates uygulamaları çok etkili oldu. İlk seansta çok büyük bir fark gördük. Ekibin bilgisi, ilgisinden de çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz. Harika bir ortamı var. Mutlaka tavsiye ederiz.
- Mualla Y.

Manuel terapi kimler için?

Manuel terapi, akut ve kronik sırt ağrısı da dahil olmak üzere omurgadan kaynaklanan sorunlar için sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, teknik genellikle aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli sorunları tedavi etmek için uygulanır: 

PEKİ MANUEL TERAPİ NEDİR?

Manuel terapi, fizik tedavinin birincil yöntemidir. Yumuşak dokuları, eklemleri ve sinirleri manipüle etmek için uzman klinisyenler tarafından özel tekniklerin uygulanmasıdır.  

 

Manuel terapi, birden fazla vücut sistemi için önemlidir. Çünkü uygulamalı manipülasyon, ağrı ve doku gerginliğini azaltmak, hareket kalitesini artırmak ve bir hastaya egzersizleri boyunca rehberlik etmek için çok etkili olabilir.

Örneğin, kalçanızda sertlik olduğunu varsayalım. Klinikteki seanslarınız sırasında terapistiniz, hareket açıklığınızı iyileştirmek, yürürken sertlik ve rahatsızlığı azaltmak için eklem ve yumuşak doku mobilizasyonu veya masaj gibi manuel terapi teknikleri kullanabilir. 

Terapistiniz, bağımsız olarak yapabileceğiniz  egzersizleri  ve esneme hareketlerini uygulayacaktır, ancak yine terapist tarafından uygulanan manuel terapi teknikleri, seansınızı  bir sonraki seviyeye taşıyabilir. 

Önemli nokta olarak , her fizyoterapist tedavinizde manuel terapiyi kullanmaz,  uygulama; hassasiyetinize, iyileşme sürecindeki aşamanıza ve tekniğin potansiyel faydalarına bağlıdır. 

MANUEL TERAPİNİN FAYDALARI

Manuel terapi, ağrıyı azaltmak, stresi ve gerginliği azaltmak, eklem hareketliliğini ve yumuşak doku sağlığını artırmak, kan akışını artırmak ve iltihaplanmayı azaltmak gibi birçok faydaya sahiptir. 

Uygun egzersiz ilerlemesinin yanı sıra, tedavinize manuel terapinin eklenmesi, sevdiğiniz şeye daha hızlı geri dönmenizi sağlamanın harika bir yoludur. 

Eklemleriniz ve dokularınız dengeli bir sistem olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. İşlev bozukluğu meydana geldiğinde manuel terapi, normal yaşantınıza  dönmek için iyi bir yol olabilir.

işe geri dönmeme yardımcı oldular. Görevlerimi kolaylaştırmak için egzersizler önerdiler ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için her ay takip ettiler. Gerektiğinde ayarlamalar için önerilerde bulundular. Nezaketiniz ve sorularıma cevap vermek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Gerçekten de çok iyi bir iş çıkardınız!
- Sevil O.